Przyjęcie instytucjonalne podkreśla pilną potrzebę jasnych przepisów dotyczących kryptowalut, mówi Hester Pierce

Przejrzystość regulacyjna w branży kryptowalut jest potrzebna teraz bardziej niż kiedykolwiek, według jednego z urzędników.

W miarę jak instytucje wkraczają w przestrzeń kryptowalut

W miarę jak instytucje wkraczają w przestrzeń kryptowalut, potrzeba jasnych zasad dotyczących cyfrowych aktywów jest krytyczna, powiedział urzędnik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Komisarz SEC Hester Peirce uważa, że jasne zasady dotyczące Immediate Edge są potrzebne teraz bardziej niż kiedykolwiek, ze względu na firmy takie jak Tesla i Mastercard aktywnie obejmujące alternatywną klasę aktywów.

Peirce omówił implikacje instytucjonalnego przyjęcia kryptowalut z Reutersem w sobotę, po serii masowych wydarzeń związanych z kryptowalutami w ciągu ostatnich kilku tygodni. Po tym, jak Tesla Elona Muska podpowiedziała płatności w Bitcoin (BTC), więcej firm, w tym najstarszy bank Stanów Zjednoczonych BNY Mellon i gigant płatniczy Mastercard, ogłosiły plany wprowadzenia usług kryptowalutowych, jak również.

„To dodaje do pilności podjęcia przez nas jakiegoś działania w tym obszarze, aby zapewnić większą jasność“ – powiedział komisarz. Powszechnie nazywany „Crypto Mom“ w społeczności kryptowalutowej,

Peirce konsekwentnie opowiada się za jasnymi zasadami kryptowalutowymi, wzywając SEC do zapewnienia większej jasności, aby umożliwić przemysłowi kryptowalutowemu rozwój bez obawy o złamanie prawa.

Peirce zauważył, że nowa administracja prezydencka w połączeniu z parciem na kryptowaluty ze strony inwestorów instytucjonalnych może zapewnić nową perspektywę regulacji kryptowalut:

„Nie chodzi tylko o to, że od jakiegoś czasu pojawiają się wezwania do jasności i że nowa administracja przynosi szansę na świeże spojrzenie, ale jest to również moment, w którym wydaje się, że inni na rynku również przyjmują świeże spojrzenie“.

Jak wcześniej informowaliśmy

Peirce wypowiedziała się również na temat sagi GameStop, stwierdzając, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby regulatorzy mogli wyciągać definiujące politykę wnioski z napędzanej memami pompy akcji, choć podobno popiera nowe pokolenie traderów uczestniczących w rynku.

Jak wcześniej informowaliśmy, amerykańscy regulatorzy przyglądali się popularnej aplikacji handlowej Robinhood za zawieszenie handlu akcjami GameStop po tym, jak grupa Reddit r/WallStreetBets wykonała short squeeze, pompując cenę powyżej 370 dolarów.

CEO Robinhood Vlad Tenev i CEO Citadel Ken Griffin będą zeznawać przed Kongresem wraz z innymi zainteresowanymi stronami w czwartek.